Başlarken

Web sitesini oluşturmaya başlamak çok kolaydır. Bazı temel bilinenler yardımcı olacaktır.

İçerik Yönetim Sistemi Nedir?

Bir içerik yönetim sistemi, web sayfalarını oluşturmak ve yönetmek için kolaylık sağlayan, bunu web üzerinde sunmak için gerekli mekanikler ile içerik oluşturmayı ayıran bir yazılımdır.

Bu sitede içerikler veritabanında depolanır. Görünüm bir tema tarafından oluşturulur. Joomla! yazılımı web sayfasını oluşturacak içerik ve temayı birlikte sunar.

Site ve Yönetim

Siteniz aslında iki farklı sitedir. Site (ön yüz de denebilen) ziyaretçilerinizin görecekleridir. yönetim (arka plan da denebilen) yalnızca siteyi yönetenler tarafından kullanılır. "Bu Site"deki menüde bulunan "Site Yöneticisi" bağlantısına tıklayarak ya da alan adınızın sonuna /administrator ekleyerek yönetime erişebilirsiniz.

Yönetime girerken Joomla! kurulumunda oluşturduğunuz kullanıcı adı ve parolayı kullanın.

Oturum Açma

Site ön yüzünde oturum açmak için giriş formunu ya da "Bu Site"deki menüde bulunan giriş bağlantısını kullanın. Kurulum işleminde oluşturduğunuz kullanıcı adı ve parolayı kullanın. Oturum açtığınızda içerik ekleyebilecek ve düzenleyebileceksiniz.

In managing your site, you will be able to create content that only logged in users are able to see.

İçerik oluştururken

Oturum açtığınızda, yeni bir menü görünür olur. Yeni bir içerik oluşturmak için bu menüdeki "içerik gönder" bağlantısını kullanın.

Yeni içerik arayüzü bazı seçenekler sunar ancak tüm ihtiyacınız olan bir başlık eklemek ve içerik alanına birşeyler girmektir. Kolayca bulabilmek için durumunuz yayınlandı olarak ayarlayın ve onu bir Joomla! kategorisine ekleyin.

Var olan bir içeriği düzenlemek için düzenleme simgesini kullanın (mevcutsa).

Fazlasını öğrenin

Bir web sitesi oluşturmak için Joomla! kullanmak hakkında öğrenilebilecek daha fazla şey olduğu öngörülür. Daha fazlasını Joomla! belgelendirme sitesinden ve Joomla! forumları ile Joomla! Portalından öğrenebilirsiniz.

User22 Modülü

User22 Modülü User22 Modülü User22 Modülü User22 Modülü User22 Modülü User22 Modülü User22 Modülü

User23 Modülü

User22 Modülü User22 Modülü User22 Modülü User22 Modülü User22 Modülü User22 Modülü User22 Modülü

BİZİ TAKİP EDİN!